Pripraviť sa! Pozooor! Štart!

Autor: FMK UCM v Trnave | 18.1.2012 o 15:27 | (upravené 18.1.2012 o 19:35) Karma článku: 3,33 | Prečítané:  1144x

Tieto tri slová sú pre bežcov magické. Znamenajú, že po nich príde niečo, na čo už dlho čakali. Na čo sa nekonečne dlho pripravovali. A teraz sa do toho pustia. Nebyť tých slov, možno by si ani neuvedomili o čo práve ide. Možno keby ujo na štarte namiesto toho zakričal: „Davaj het!", necítili by sa tak vznešene, ako je to len v bežeckých trenírkach a tielku možné. Nuž ale akú analógiu by sme v týchto slovách našli pre študenta chystajúceho sa na VŠ?

 

Pripraviť sa!

Je dobré si niečo očekovať pred tým, než do toho vpadnete... Pokukať sa okolo seba, presondovať situáciu, vnímať atmosféru... Zistiť, čo je to OKO alebo kto je na škole Cisár ;) Alebo len tak nabrať dojmy, popritom, kým si budete ujasňovať masmediálne, marketingové, dejepisné, estetické, filozofické, multimediálne, literárne pojmy...  Ono je to vlastne tak. Kto chce, ten môže. Človek, ktorému je dané, aby mohol, tak aj chce. Ako povedal pán Werich: „Jestliže neumíš naučíme, jestliže nemůžeš pomůžeme ti, jestliže nechceš nepotřebujeme tě."

Pozooor!

A vtedy to príde! Keď v júni zakričia „Pozooor!",  tak sa daj do pozoru. Tvoja budúcnosť závisí od prázdnych štvorčekov na vyplňovacom hárku a správnom umiestnení krížika. Buď sa tým krížikom pochováš alebo dokrížikuješ až na štart. Ale neber to až tak vážne. Veci v živote netreba brať vážne, treba sa k nim len vážne postaviť...

A potom...

 

Štart!

... keď zakričia „Štart", vyštartuješ na konci septembra v ústrety vysokoškolskému životu. Tu sa to od tých bežcov troch líši. Kým pre nich ďalšie minúty znamenajú víťazstvo či prehru, ty si už tak trochu za vodou. Hoci stále musíš dbať, aby sa pre teba tých nasledujúcich 3 - 5 rokov nestáli absolútnou prehrou... Že prečo? Opäť slovami Jana Wericha: „Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl, a když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a ne to, co není, jak tomu v mnoha případech je."

 

Zuzana Schaleková, 1. ročník magisterského štúdia, Masmediálna komunikácia, FMK UCM

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

V SNS vyčkávajú na Danka a mlčia, viaže ich zákaz zhora

Andrej Danko nezvládol situáciu, SNS na vstup do koalície nemala. Myslí si to jej bývalý člen Rudolf Pučík, ktorý Danka do politiky dostal.

DOMOV

Horúčavy končia, príde ochladenie aj dážď

Meteorologická jeseň sa začína už prvého septembra.

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

Pásy s výbušninami zastrelených mužov boli atrapami.


Už ste čítali?